Witaminy z grupy B/ B complex

Witamina B12 krople, Skoczylas Witamina B12 krople, Skoczylas
Producent: Skoczylas
Cena:

29,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bicaps B Complex, 120 kapsułek Bicaps B Complex, 120 kapsułek
Producent: Formeds
Cena:

79,99 zł

szt.
zobacz więcej
Biotyna w proszku, Biotin POWDER Biotyna w proszku, Biotin POWDER
Producent: Formeds
Cena:

20,90 zł

szt.
zobacz więcej
Biotyna - 2500 ug - 90 kapsułek Biotyna - 2500 ug - 90 kapsułek
Producent: Yango
Cena:

19,25 zł

szt.
zobacz więcej
Magnez + Cynk + B6 - 90 kapsułek Magnez + Cynk + B6 - 90 kapsułek
Producent: Yango
Cena:

28,90 zł

szt.
zobacz więcej
Bicaps Skin&Hair 60 kapsułek Bicaps Skin&Hair 60 kapsułek
Producent: Formeds
Cena:

52,79 zł

szt.
zobacz więcej
Witaminy B-complex, Skoczylas Witaminy B-complex, Skoczylas
Producent: Skoczylas
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej

Witaminy z grupy B podobnie jak wiele innych witamin są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i spełniają wiele ważnych ról w procesach, które zachodzą każdego dnia w naszym ciele. W naszej ofercie znajdą Państwo suplementy zawierające pojedyncze witaminy z grupy B- np. BICAPS B12, Aliness B12- oba suplementy zawierają witaminę B12 w postaci metylkobalaminy w wygodnych, bo małych, kapsułkach do połknięcia, ale w naszej ofercie są też witaminy B12 w formie kropli -Witamina B12 Skoczylas- co bardzo ułatwia dawkowanie odpowiedniej dawki B12, oraz  w formie łatwo rozpuszczalnego w wodzie proszku - F-Vit B12 od Formeds.

Cholina czyli witamina B4 dostępna jest w formie proszku i polecana jest szczególnie kobietom w ciąży- tutaj polecamy Cholinę marki Prenacaps producenta Formeds. 

Inna z witamin z grupy B- biotyna, to popularny suplement przyjmowany głównie przez kobiety, które chcą zadbać o lepszą kondycję włosów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo co najmniej kilkanaście preparatów, które zawierają biotynę i dedykowane są wzmocnieniu włosów, skóry i paznokci.

Witaminy z grupy B należą do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Oznacza to, że nie kumulują się w organizmie, a wydalane są wraz z moczem (w przeciwieństwie do witamin ADEK). Każda z witamin pełni w naszym organizmie ważną funkcję. Przykładowo udowodniono rolę kwasu foliowego i witamin z grupy B w zapobieganiu udarowi mózgu.

 

Witaminy B to:

B1 czyli tiamina- w naszym sklepie można zakupić witaminę B1 BICAPS- jej odpowiedni poziom w organizmie jest bardzo ważny dla pracy układu nerwowego. Tiamina bierze udział w procesach metabolicznych aminokwasów i węglowodanów.

B2 czyli ryboflawina- również ta witamina jest dostepna w postaci kapsułek od BICAPS. Ryboflawina uczestniczy reakcjach utlenienia i redukcji oraz dostarczania energii. Podobnie jak tiamina, jest niezbędna dla pracy układu nerwowego i funkcjonowania narządu wzroku. Objawy niedoborów witaminy B2, widoczne są przede wszystkim na skórze np.  uszkodzenia wokół kącików ust, łojotokowe zmiany w nosie i w uszach a także częste zapalenia spojówek oraz ich zamglenia. Ryboflawina wpływa na długość życia erytrocytów. Niewystarczająca ilość B2 prowadzi do zaburzenia w funkcjonowaniu krwinek czerwonych.

B3 - to trzecia, pojedyncza witamina z grupy B, która dostępna jest w naszej ofercie tylko w formie kapsułek od BICAPS. Niewielu producentów suplementów diety proponuje witaminę B1,B2 czy B3 jako osobny suplement, ponieważ są tą witaminy, których braki w organizmie mają znaczące skutki, ale też przy dobrej diecie, zdarzają się rzadko i występują raczej u osób, które przyjmują określone leki czy cierpią na zaburzenia wchłaniania. 

B5- kwas pantotenowy wchodzi w skład koenzymu A i wpływa między innymi na stan zdrowia skóry.

B6 - pirydoksyna- czyli ściślej chlorowodorek pirydoksyny to jej najlepiej przyswajalna forma. B6 jest istotnym czynnikiem wpływającym na zdrowie układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, uczestniczy w produkcji hemoglobiny i przeciwciał. 

B7- biotyna- poświecono jej całą kategorię w naszym sklepie, ponieważ jest to witamina szczególnie polecana osobom potrzebującym zadbać o lepszą kondycję włosów, skóry i paznokci i wraz z krzemem, kolagenem i MSM może znacząco wzmocnić włosy i wpłynąć na stan skóry czy paznokci. 

B9- kwas foliowy- witamina szczególnie ważna w okresie ciąży. Warto pamiętać, że kwas foliowy by mógł być wykorzystany przez organizm, po spożyciu musi zostać przekształcony do aktywnej czyli metylowanej formy. Na metylowaną formę kwasu foliowego powinny zwrócić uwagę m.in. kobiety z grupy podwyższonego ryzyka wad płodu: z zaburzonym procesem przekształcania składników w ich aktywne formy, stosujące antykoncepcję hormonalną, palące papierosy, przyjmujące niektóre leki, z problemami ze strony układu pokarmowego, nerek i wątroby oraz o zbyt dużej masie ciała.

B12- kobalamina - to witamina, która stanowi bardzo szeroki temat, dlatego poświęcilismy jej cały artykuł na naszym blogu. W artykule "PARĘ SŁÓW O WITAMINIE B12." znajdą Państwo pełne omówienie kobalaminy, jej źródeł, skutków niedoboru, roli w organizmie.

Witaminy z grupy B dostarczysz z pożywieniem lub możesz też wspomóc się suplementacją. Należy pamiętać, że zapotrzebowanie dzienne na witaminy zależne jest od wieku, płci, stanu zdrowia, ewentualnych stanów towarzyszącą i dlatego najlepiej skonsultować z lekarzem lub dietetykiem jakie dawki witamin powinieneś przyjmować. Na przykład dzienne zalecane spożycie witaminy B6 zaczyna się od poziomu 1,3 mg na dzień, wraz z wiekiem wzrasta do 1,5 mg na dzień. Witamina B12 dostępna jest w dawkach 100 mg, 500 mg i 1000 mg i należy zwracać na to uwagę przy wyborze danego suplementu zawierającego tą witaminę. Dawka 1000 mg B12 w dziennej porcji to aż  40000% RWS!

 

 

Filtry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl