witamina K2MK7

Witamina K

Witaminy to związki organiczne, które są niezbędne do zachowania zdrowia oraz prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych. Znanych jest 13 grup witamin, 9 z nich jest rozpuszczalnych w wodzie, 4 z nich są rozpuszczalne w tłuszczach.

Witamina K jest jedną z 4 witamin rozpuszczalnych w tłuszczach - ADEK.

Witamina K to bardzo istotny składnik diety, wpływający na nasze zdrowie i kondycję

  • Jest niezbędna do tworzenia czynników krzepnięcia.
  • Wspomaga układ kostny.
  • Zwiększa mineralizację kości.

  • Zapobiega zwapnieniu naczyń krwionośnych.

  • Przypisuje się jej także właściwości przeciwzapalne.

Warto zwrócić uwagę na dwa suplementy diety dostępne w naszej ofercie:

F-VIT K2 MK-oraz F-VIT K2D3

To witamina K w formie proszku bez sztucznych dodatków. Oba suplementy zawierają 100 µg witaminy K2 w formie menachinonu-7 (MK-7), co gwarantuje jej wysoką przyswajalność oraz wyjątkową stabilność.

Dodatkowo F-VIT K2 i D3 oprócz witaminy K2 (K2 MK-7) wzbogacony został o witaminę D3 z lanoliny oraz inulinę z korzenia cykorii. Witamina K2 została wyprodukowana z surowców roślinnych (geraniol, farnesol) oraz bez dodatku soi.

Oba suplementy nie zawierają m.in. sztucznych wypełniaczy, przeciwzbrylaczy i barwników co jest znakiem firmowym producenta suplementów diety FORMEDS.

Na liście suplementów diety w z witaminą K dostępnych  w naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno suplementy w kapsułkach- takie jak BICAPS - K2 D3. BICAPS K2D3 dostarcza 100 µg witaminy K co pokrywa 133% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę oraz witaminę D3 w ilości 2000 j. co jest obecnie dzienną rekomendowaną dawką dla osób dorosłych do 75 r.ż.

Polecamy również K2 D3 w formie kropli od Aura Herbals. Dzienna porcja zawiera podobe ilości witamina K2 i D3 jak BICAPS K2 D3.

Filtry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl