Opcje przeglądania

Wapń

Dieta keto dąży do radykalnego ograniczenia węglowodanów i komponowania posiłków w oparciu o tłuszcze. Taki sposób żywienia skutkuje pewnymi niedoborami pokarmowymi, dlatego w przypadku diety keto konieczna jest dodatkowa suplementacja. Prawidłowe stosowanie suplementów diety nie tylko zniweluje dokuczliwe objawy obserwowane przez niektóre osoby na diecie ketogenicznej, ale także przyspieszy osiągnięcie stanu ketozy, a więc wpłynie na szybkość redukcji masy ciała.

Dieta ketonowa eliminuje spożycie większości źródeł węglowodanów, w tym wielu warzyw, owoców i produktów zbożowych co może prowadzić do niedoboru takich minerałów jak magnez, cynk, wapń, fosfor czy witamin z grupy B, zwłaszcza- B1, B3 i B12.

Poza suplementacją witamin i minerałów warto sięgnąć po olej MCT, który jest łatwo przekształcany w ciała ketonowe. Spożycie oleju MCT pozwala szybciej wejść w stan ketozy co przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej. Tłuszcze MCT omijają standardowy proces trawienia, trafiają bezpośrednio do wątroby i przynoszą efekty już po kilku minutach od spożycia. Olej MCT warto stosować przed treningiem, by zwiększyć wydajność, a także po treningu – by wspomóc regenerację mięśni.

Dieta keto całkowicie wyklucza rośliny strączkowe, dlatego trzeba sięgnąć i dodatkowo suplementować witaminy z grupy B- B12, B1 i B3.

Więcej o witaminie B12 oraz o jej najlepszej wersji tj. metylokobalaminie przeczytacie na naszym blogu: 

Parę słów o witaminie B12.

Filtry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl