W kategorii "Oczy, wzrok, poprawa widzenia" kupicie Państwo suplementów diety od:

  • Skoczylas

  • Aura Herbals

  • Formeds

  • Medica Herbs

  • Yango

Są to znane i cenione marki suplementów diety.

Oczy, wzrok, poprawa widzenia

"Oczy, wzrok, poprawa widzenia" to kategoria, gdzie podstawowym składnikiem suplementów diety jest luteina oraz zeaksantyna. Suplementy diety z tej kategorii to preparaty nie tylko dla osób noszących okulary, czy z wadą wzroku. Nic bardziej mylnego. Wiele czynników negatywnie wpływa na nasz wzrok- zbyt długie godziny przed komputerem czy innymi ekranami, promieniowanie UV, suche powietrze, złe oświetlenie.

Luteina i zeaksantyna to dwa związki, które mają wpływ na ostrość widzenia oraz ogólnie na prawidłową jakość widzenia. Co ważne, organizm sam ich nie wytwarza i należy dostarczać je z dietą.

Luteina w kontekście wzroku to żółto-pomarańczowy barwnik należący do grupy karotenoidów, który gromadzi się w soczewce oraz plamce żółtej odpowiedzialnej za ostre i barwne widzenie o wysokiej rozdzielczości. Luteina ma działanie ochronne i jest filtrem, który broni wzrok przed negatywnymi czynnikami. Dodatkowo luteina spowalnia starzenie się narządu wzroku i odpowiada za ostrość widzenia.

Zeaksantynę tak sami jak luteinę można znaleźć w plamce żółtej oka. Są to substancje bliźniacze, ale zeaksantyna dodatkowo chroni przed nowotworami, udarem mózgu oraz schorzeniami układu krążenia.

Suplementy diety "Na oczy" czy "Mój wzrok" zawierają wyciągi z borówki czarnej czy aksamitki wzniesionej. Dbając o narząd wzroku warto wdrożyć do diety właśnie borówki. Aksamitka wzniesiona to natomiast pomarańczowy kwiatek, który w płatkach zawiera luteinę. Również preparaty od Formeds- BICAPS Luteine+ również zawiera wyżej wymienione ekstrakty, które są źródłem wspomnianej luteiny oraz antocyjanidyn (borówka). Dodatkowo suplement zawiera ekstrakt z marchwi, który jest naturalnym źródłem beta karotenu, czyli prowitaminy A, który w naszym organizmie przekształca się w witaminę A. 

BICAPS Lutein to suplement diety, który zawiera taką samą dawkę luteiny i zeaksantyny co BICAPS Luteine+, ale ma tylko w składzie ekstrakt z aksamitki wzniesionej.

Wysoka dawkę luteiny i zeaksantyny zawiera suplement od Medica Herbs, ponieważ jedna kapsułka ma aż 42 mg luteiny oraz 10,5 mg zeaksantyny, a cena suplementu jest naprawdę atrakcyjna. Różnica w cenie pomiędzy BICAPS a Medica Herbs wynika z tego, że ten pierwszy to suplement ściśle wegański - otoczka kapsułki wykonana jest z pulullanu. W suplementach diety od Medica Herbs są otoczka kapsułki jest żelatynowa i cały asortyment jest niewegański oraz niewegetariański.

Filtry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl